Prihláška: 00   Počet odkazov: 7900   Počet komentárov: 3437

Memoriál Igora Šajtlavu - 6. ročník

Halový futbalový turnaj

kasárne Jaslovské Bohunice, 13.12.2017

ÚVOD

Po vyše roku sa nám podarilo zorganizovať „Memoriál Igora Šajtlavu“. Po oprave telocvične sme sa opäť do našej domovskej arény vrátili dňa 13.12.2017, kedy sa uskutočnil jeho VI. ročník. Po dlhšom váhaní pozvanie prijali všetci minuloroční účastníci – informatici z SE (IT SE), tím bývalých pracovníkov AITEN (AITEN friends) a domáce tímy z VUJE a AKOBOJE EBO. Pre dochádzajúce tímy, hlavne IT SE sa ťažko rodila zostava s ktorou sme im čiastočne pomohli. V tomto hektickom predvianočnom období je to obdivuhodné, že sa nakoniec všetky tímy zúčastnili skoro v plnej sile. Po prvom zápase na oficiálnom zahájení turnaja, privítaní a oboznámení s organizáciou turnaja si účastníci, ako býva zvykom, minútou ticha uctili pamiatku kamaráta, kolegu a člena našej futbalovej partie – Igora Šajtlavu.

Na turnaji sa zúčastnené tímy domáceho Akoboje EBO a VUJE a hosťujúce tímy AITEN friends a IT SE postupne stretli každý s každým. Z časových dôvodov sa pred oficiálnym zahájením stretli domáce tímy Akoboje EBO a VUJE. Po príchode ostatných účastníkov turnaja bol Memoriál oficiálne zahájený. Turnaj opäť nemal jasného favorita a očakávali sa vyrovnané priebehy zápasov. Boli sme zvedaví ako sa bude dariť omladenému tímu AKOBOJE, ako príde na obhajobu pripravený tím VUJE a ako sa s decimovanou zostavou vyrovná IT SE. Keďže ešte v deň turnaja sa menili zostavy mohol ktokoľvek prekvapiť, či už pozitívne alebo aj opačne.Tak sme zahájili športové zápolenia o putovný pohár Memoriálu Igora Šajtlavu.

Pozrite si fotografie a video z turnaja.

ZÁVER

Zápasy sa hrali na 2×15 minút s krátkou prestávkou cez polčas. Rozlosovanie prvých zápasov bolo jasné dopredu, keďže hosťujúce tímy prichádzali neskôr, tak v prvom zápase sa opäť stretli domáce tímy AKOBOJE EBO a VUJE. Potom hosťujúce a následne vždy víťazi zápasu mali prestávku, na ďalší súboj nastupoval prehrávajúci tím. Zápasy mali dobrú športovú úroveň s patričným emocionálnym nábojom. Väčšinou o víťazoch rozhodli kolektívne taktické výkony jednotlivých tímov a trpezlivé dodržiavanie „taktiky bez otvorených zadných vrátok“. Aj keď v konečnom dôsledku zápasy rozhodli strelecky disponovaní hráči – Babic, Szabo, Doležaj. Vyrovnanosť – rovnako ako aj minulý rok, sa potvrdila aj do výsledkov, keď každý z tímov nevyhral všetky zápasy, na druhom mieste mali tímy rovnaký celkový počet bodov, vzájomný zápas skončil remízou tak rozhodlo celkové lepšie skóre AITEN friends.

Tak po zhodnotení výsledkov bol na slávnostnom vyhlásení odovzdaný putovný pohár s diplomom a najväčším šampanským znovu tímu VUJE, ktorý svoj výkon v prvých dvoch zápasoch udržiaval na vysokej taktickej úrovni a strelecky sa v nich darilo strelcom Szabovi a Babicovi. A aj napriek zaváhaniu v poslednom zápase získal turnajové víťazstvo. Stupňujúci výkon so zlepšujúcou sa obrannou hrou zabezpečili druhé miesto AITEN friends, ktorý v poslednom zápase podal len vo štvorici heroický výkon. Tretie miesto s horším skóre obsadilo družstvo IT SE, ktorému vyšiel zápas s domácim AKOBOJE. Druhé domáce domácemu družstvo AKOBOJE EBO doplatilo na nezohratosť, kde kvalitný káder doplatil na taktické chyby v obrane. Cenu pre najlepšieho strelca získalo strelecké duo VUJE Babic, Szabo hrajúce s veľkým apetítom za šesť gólov.

Záverečné posedenie s občerstvením ukončilo tohtoročný memoriál, pri ktorom sme si zaspomínali na nášho kamaráta, bývalých futbalistov a aj priebeh jednotlivých zápasov. Poďakovanie patrí organizátorom a všetkým zúčastneným futbalistom, že sme si takto pripomenuli Igorovu pamiatku. Tešíme na stretnutie opäť o rok v novembrovom termíne.

Napísal Johny, štatisticky spracoval Vinco.