Návštevy: 287520

Fotografie z roku 2011

Login:

Heslo:

Ďalší zápas: 1087 hráme: 24.04.2024   Prihláška: 00   Počet odkazov: 7899   Počet komentárov: 3436

ÚVOD

Prednedávnom nás navštívili naši kolegovia akobojci zo susednej elektrárne Mochovce. Pri návšteve kancelárie vedúceho oddelenia AKOBOJE si všimli za vitrínou poháre, ktoré sme získali za naše futbalové úspechy. Vzhľadom na to, že občas tiež hrávajú futbal dohodli sme sa s nimi, že si spolu zahráme priateľský zápas. Na zorganizovanie sa podujali naši kolegovci z Mochoviec a tak sa vlastne začala písať história vzájomných priateľských zápasov. Po telefonickom dohovore zodpovedných padol termín konania zápasu na piatok 17.5.2002. Miestom konania sa stal športový areál EMO v Leviciach. My sme sa dostavili na určené miesto súkromným a podnikovým vozidlom. Náš príchod bol však o niečo neskôr ako bol naplánovaný. Po príchode do športového areálu sme sa spoločne zvítali a odobrali do pridelenej šatne, kde sme sa prezliekli do dresov. Potom už nič nebránilo tomu, aby sme vybehli na asfaltové ihrisko, ktoré malo byť onedlho dejiskom športového klania. V úvode musím ešte pochváliť organizátorov, ktorí sa postarali o dostatočný prísun tekutín potrebných v tomto náročnom zápase. Hracia doba bola kapitánmi dohodnutá na dĺžku 2×30 minút, v prípade nerozhodného výsledku by nasledovalo predĺženie 2×5 minút.

Fotografie si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Zostavy jednotlivých družstiev:

• AKOBOJE EBO: Havlík, Hlavatý, Horváth Mi., Jančovič, Klčo, Kovarský, Šajtlava, Valach, Vojčík
  • AKOBOJE EMO: Anguš, Babarík, Baťalík, Bóna, Budinský P., Budinský V., Galovič, Kabát, Klučiar, Libutka, Lipianský, Lúdl, Psotka

Priebeh zápasu: AKOBOJE EMO : AKOBOJE EBO

Prvý polčas zahájili výkopom domáci hráči. A hneď od úvodu sa do nás pustili bez rešpektu. Hrali dobrú kombinačnú hru s presnými prihrávkami, čo sa o nás povedať nedalo. My sme sa zatiaľ s terénom, na ktorom vôbec nehrávame iba zoznamovali. Naša hra bola rozháraná až chaotická a prihrávky nepresné, lopta nám doslova odskakovala od nôh. Ako prvý a to sa dalo čakať podľa hry, ktorú sme predvádzali vsietil gól náš súper. Po skrumáži pred bránkou využil našu nepozornosť a loptu dorazil placačkou Lipianský – 1:0. Snáď až po tomto góle sme sa konečne prebudili a začali sme hrať zodpovednejšie. Snažili sme sa prihrávky smerovať presnejšie a postupným útokom sa dostať na polovicu súpera. To sa nám však veľmi nedarilo, preto sme skúšali dostať sa pred súperovu bránku nakopávanými loptami. Občas nám to vyšlo no väčšinu lôpt eliminovali domáci zadáci, ktorí hrali vzadu spoľahlivo. Napriek tomu sme mali pár streleckých pokusov no zatiaľ nepresných. Až prišla chvíľa keď po našom útoku zachraňoval domáci obranca hroziace nebezpečenstvo a v tiesni zahral v „šestke“ rukou, z čoho rezultovala penalta. Na jej kopnutie sa podujal Horváth, ktorý s prehľadom zavesil pod brvno a vyrovnal tak skóre na 1:1. Od tejto chvíle sme začali hrať viac dopredu. Nezabúdali sme ale ani na zadné vrátka, lebo domáci boli hlavne v útoku dosť nepríjemní. Našu bránu ohrozovali hlavne strelami spoza šestky a niekoľkým, ktoré smerovali do svätyne úspešne čelil náš brankár Šajtlava. Jednej strele naš brankár však nedokázal zabrániť. Po prieniku po pravej strane strelou skóroval medzi nohy nášmu brankárovi opäť Lipianský a upravil tak stav na 2:1. Týmto rozdielom skóre napokon skončil prvý polčas. Polčasové víťazstvo domácim právom patrilo za predvedený výkon.

V druhom polčase začali oveľa aktívnejšie tiež domáci. Pustili sa do nás razantnejšie. Útoky, ktoré podnikali na našu bránku boli čoraz nebezpečnejšie a veľakrát hrozili gólom. Pokúšali sa hlavne strelami ohroziť a vystrašiť nášho brankára. Naša obrana však fungovala doposiaľ relatívne úspešne. Aj keď sa ešte vyskytli chyby vedeli sme ich riešiť. Tlak súpera postupujúcim časom narastal. Čeliť tomuto tlaku sme mohli iba zvýšenou snahou hrať dopredu, teda držať loptu čo najďalej od našej bránky. Naša snaha aj napokon úspešne vyústila v gól, ktorého strojcom bol čistokrvný a osvedčený útočník Kovarský, prízemnou strelou k tyčke nedal žiadnu šancu súperovmu brankárovi, čím zrovnal stav na 2:2. Domáci sa nevzdávali, hrali dobre kombinačne, premyslene a hlavne hrali dobre na telo a k nám pristupovali ihneď po prebratí prihrávky. Znemožňovali nám tak v kľude rozohrať z čoho pramenili naše chyby. Z jednej z chýb, ktorú sme nedokázali napraviť sme dostali gól. Po dravom prieniku aktívneho domáceho hráča Baťalíka, tento krát z ľavej strany sme nestačili zabrániť strele, ktorá skončila v sieti našej bránky. Rázom bol stav otočený na 3:2 v prospech hostiteľov. Nevzdávali sme sa však. Naše útočné hroty sa čoraz častejšie dostávali pred súperovu bránku a hlavne strelami pokúšali šťastie. Pri jednej zo striel, ktorú v úmysle tečovať za chrbát brankára sa nám nešťastne zranil kapitán Hlavatý. Paradoxne však kombinačná hra žala úspechy. Po jednej takej, keď dravý samostatný prienik Havlík zakončil finálnou prihrávkou Horváthovi a ten z medzikruhov opäť zavesil pod brvno sme zrovnali skóre na 3:3. Hneď sa hralo veselšie. Ale nie dlho, pretože o minútu po vstrelení sa druhý polčas skončil. Predlžovalo sa.

Predĺženie opäť začali aktívnejšie domáci. Ich snaha tento zápas doviesť do víťazného konca bola enormná. Pocítili sme to zvýšením počtom útokov na našu bránu. Súper zvýšil intenzitu striel a aj kombinačnou hrou sa snažil čoraz častejšie ohrozovať našu bránku. Brankár bol ale pozorný a v tejto fáze zápasu nás aj podržal niekoľkými úspešnými zákrokmi, po ktorých hrozil gól. Úspešne mu v tom pomáhala kvalitná obrana. V našom útoku sa striedali kvalitní útočníci, ktorí sa všemožne snažili otočiť výsledok na našu stranu. Súper bol však v defenzíve pozorný. Nevzdával sa a postupom času čoraz častejšie dobiedzal na našej polovici. Svojimi strelami pár krát pošteklil brankárove rukavice. Aj tyčky vzali za svoje, keď zabránili prieniku do našej bránky. To, že sa domáci čoraz častejšie púšťali na našu polovicu sme my naopak využívali na prečíslenie. Ale aj tak sa domácim darilo naše útoky eliminovať. V závere už ubúdali sily všetkým hráčom. Z uvedeného dôvodu a s blížiacim sa záverom sa čoraz častejšie družstvá uchýlili k nakopávaným loptám dopredu. Bol to rýchlejší prechod do útoku a hlavne hrozil z toho vždy nejaký gól. Po takomto jednom nakopnutí sa nám podarilo zúžitkovať ponúknutú šancu a tak asi 2 minúty pred koncom sme skórovali. Po prebratí nakopnutej lopty potiahol Kovarský loptu bližšie k bránke a aj keď bol atakovaný protihráčom dokázal vystreliť. Strela skončila v pravej šibenici a tým stanovila konečné skóre na 3:4 v náš prospech. Do konca zápasu sa už nič dôležité nestalo.

ZÁVER

Záver tohto príjemného športového podujatia bol spestrený pohostením. Naši mochoveckí kolegovia nám okrem prísunu dostatočného množstva tekutín pripravili kvalitný guláš. V príjemnom prostredí športového areálu priamo v lone prírody sme sa pustili do jeho konzumácie. Pri tejto príležitosti sme si spomenuli aj na nášho priateľa kuchára Mikina a porovnávali tak kvalitu pokrmu. Bol naozaj prinajmenej na rovnakej úrovni ako ten Mikinov zázrak :-). Aby som nezabudol spomeniem, že o zaznamenanie tohto vydareného podujatia sa takisto zodpovedne postarali domáci usporiadatelia a to tým, že celé dianie zaznamenali na digitálnu kameru. Môžeme sa teda tešiť, pretože k dispozícii budú aj kvalitne spracované fotografie a video zábery. Tie budú onedlho po ich doručení uverejnené v sekcii foto galéria. Neskôr sme sa všetci presunuli do budovy športového areálu. Tu sme si v príjemnom prostredí ešte posedeli, vzájomné podebatovali. Pripili sme si šampanským a dohodli sa, že ďalší priateľský zápas zorganizujeme na oplátku my u nás v Jaslovských Bohuniciach. Už teraz sa môžeme tešiť, pretože takýmito podujatiami sa zoceľujú priateľské vzťahy. Myslím, že práve o to nám všetkým išlo. Cieľ, ktorým bolo príjemné športové vyžitie a nadviazanie priateľských vzťahov bol týmto podujatím splnený do bodky.

Ďakujem všetkým zúčastneným za predvedené výkony a pevne dúfam, že v tejto peknej tradícii budeme pokračovať. Na záver mi dovoľte poďakovať sa ešte vodičom p. Onufrákovi a p. Juhásovi, ktorí sa pre nás obetovali a bezpečne nás doviezli na podujatie a odviezli do našich domovov.