Návštevy: 287382

Fotografie z roku 2012

Login:

Heslo:

Ďalší zápas: 1087 hráme: 24.04.2024   Prihláška: 00   Počet odkazov: 7899   Počet komentárov: 3436

Narodeniny má: zajtra Laco

Turnaje AKOBOJE

AKOBOJE EBO a AKOBOJE EMO

Halový futbalový turnaj

kasárne Jaslovské Bohunice, 25.09.2003

ÚVOD

Po dlhej dobe sa vám znovu ozývame milí naši futbaloví priaznivci. Po neúspešnom pokuse zorganizovať odvetné podujatie v letnom období sa nám to dnes na začiatku jesene konečne podarilo. Veľmi sme chceli, aby sa futbalové stretnutie konalo na tráve v Radošovciach. No objektívne príčiny boli proti. A tak sa vám hlásime z vynovenej telocvične kasárni v Jaslovských Bohuniciach.

Pre nezainteresovaných iba zopakujem, že toto futbalové stretnutie je odvetou za pozvanie našich kolegovcom akobojákov z EMO zo dňa 17.5.2002, kedy sme s nimi odohrali priateľský zápas v športovom areáli EMO v Leviciach.

Tento krát sme sa dohodli, že u nás odohráme stretnutie formou turnaja. Začiatok bol stanovený na 16:00 hod. Po privítaní hostí a úvodných rozhovoroch sme sa dohodli na pravidlách hry. Každá strana postavila dve družstvá. Doba zápasu bola stanovená na 2×15 minút. Príjemnou motiváciou bolo aj to, že po odohraní zápasov príde na rad pohostenie. Už tradične sme požiadali nášho dvorného šéfkuchára p. Chorvatoviča (alias Mikina), aby pripravil pre hostí a nás svoj vychýrený guláš. Aj o pitný režim bolo patrične postarané. Potom už nič nebránilo tomu, aby sme zahájili futbalové zápasy.

Priebeh zápasu č. 1: AKOBOJE EBO B : AKOBOJE EMO A

Zápas bol veľmi vyrovnaný. Prvý gól padol až v 8 minúte z kopačiek domácej rezervy. O dve minúty nato domáci pridali kuriózny gól, keď vsietili cez celé ihrisko. Hostia sa prebudili až o minútu. Keď sa aj im podarilo zaknihovať prvý gól. Zakrátko pridali ešte jeden a tak sa skončil polčas nerozhodne. V druhom polčase začali lepšie ebáci. Naklonili misku váh na svoju stranu presným zásahom. Od tejto chvíle im však sily ubúdali a hra sa im nedarila. Šance na skórovanie mali, ale ich nevyužili. Opraty prevzali hostia. Do konca zápasu sa tri krát trafili do svätyne a prakticky domácich nepustili už do žiadnej akcie, ktorá by skončila gólovo úspešne. Zaslúžene svojou bojovnosťou hlavne v závere zápasu vyhrali.

Priebeh zápasu č. 2: AKOBOJE EBO A : AKOBOJE EMO B

Zápas bol jednoznačnou záležitosťou domáceho Áčka. Polčas bol herne síce do 11 min. vyrovnaný, ale potom sa prejavila skúsenosť domácich. Gólostroj odštartovali v 12 min. Potom sa sypali góly skoro každú minútu. Hra sa im darila, mala myšlienku a náboj. Presné nahrávky a pekné gólové akcie pohladili nejedno futbalové srdce. Hostia nevedeli nájsť liek na umnú hru domácich. A keď sa im už aj naskytla z mála nejaká šanca nevedeli ju premeniť. V strede druhého polčasu zmobilizovali svoje sily, Dobré bránili a narúšaním rozvíjajúcich sa akcii nedovolil ohroziť svoju bránku. Svoje prípadné útoky však podnikali do dobre zorganizovanej domácej obrany. Po 6 minútovom gólovom pôste nakoniec domáci udreli, vsietili ešte tri góly a zaslúžene v tomto dueli zvíťazili.

Priebeh zápasu č. 3: AKOBOJE EBO B : AKOBOJE EMO B

Bol to zápas skúpy na góly, lež o to bojovnejší. Obrany v tomto zápase odviedli poctivú robotu. O útokoch sa toto tvrdenie nedá povedať. Tie boli až do 12 minúty bezzubé. Tri min. pred koncom polčasu sa podarilo domácim skórovať. Bola to príjemná odmena za bojovnosť. Hostia sa držali statočne. Bojovali ako levy. V hre sa im darilo rozbíjať útoky domácich a tiež viackrát využili chyby pri rozohrávke. Kiksy, ktoré domáci vyrobili však nevedeli efektívne využiť. Po prestávke naďalej ovládli hru domáci. Hostia však postupom času preberali kormidlo. Pripravili si veľa gólových akcií, no v rozhodujúcej chvíli zlyhávali. Brankár domácich bol veľakrát už prekonaný, no lopta vždy minula svoj cieľ. Tu sa potvrdilo pravidlo „nedáš dostaneš“. 3 min. pred koncom zápasu po peknej brejkovej akcii opäť ebáci zaknihovali. Súper sa v závere urputne snažil priebeh zvrátiť. Množstvo tutoviek zmaril, ako by mu niečo zväzovalo nohy. A tak nakoniec domáce béčko po vynikajúcom bojovnom zápase zaslúžene vyhralo.

(12 min.) Havlík 1:0
(27 min.) Keller 2:0

Priebeh zápasu č. 4: AKOBOJE EBO A : AKOBOJE EMO A

Tento zápas bol vlastne finálový. Stretli sa dve doteraz úspešné družstvá. To, že to bude zaujímavý zápas sa začalo napĺňať už v 2. minúte. Do vedenia sa dostalo domáce Áčko. Hra však bola veľmi vyrovnaná a od tejto chvíle až do 11. minúty sa nepodarilo nikomu napnúť sieť súperovej bránky. Defenzíva obidvoch družstiev fungovala na jednotku. Až napokon domáci vyrobili v obrane chybu, ktorú emáci nekompromisne potrestali. To však bolo zo strany hostí na dlhú chvíľu všetko. Na rad prišli ukážkové akcie technicky vyspelého domáceho týmu. Do konca polčasu pokorili súperovu svätyňu čistým hatrikom. Po prestávke pokračovali domáci v rozbehnutom tempe. Hneď v prvej minúte trafili bránku hostí. Zo súperom už bolo zle nedobre. Ako tak ich do zápasu vrátil gól strelený v 17. min. Lenže domáci dorážali. Umne využívali nepresnosti hostí a o minútu znovu zaknihovali. V tejto fáze zápasu, keď síl ubúdalo prevažovali brejky. Na koni bolo družstvo, ktoré malo viac síl vracať sa do obrany. Až do 25. minúty sa strelecky nik neprejavil. Družstvá si dávali veľký pozor, aby zbytočne neinkasovali. Pekné akcie sa striedali. Hlavne domáci ukazovali v čom je ich sila. Prihrávkami na jeden dotyk sa dostávali až k súperovej bránke. Z niekoľkých takých akcií padli aj vskutku pekné góly. V 26. min. zvýšil vedenie domáci tým už na rozdiel 5-tich gólov. Hostia ešte dokázali v závere zabrať a pridať ešte jeden presný zásah. Z ích strany to však bolo všetko. Krásnou bodkou za týmto kvalitným zápasom bol najkrajší gól turnaja, keď po hlavičkovom biliarde na jeden dotyk padol ôsmy a posledný gól tohto zápasu. Zaslúžene a s náskokom zvíťazilo domáce družstvo nad húževnatým a bojovným družstvom hostí.

ZÁVER

Na záver chcem poďakovať všetkým zúčastneným za to, že obetovali svoj drahocenný čas a prišli sa športovo a kultúrne vyžiť. Veď dnes v uponáhľanom svete nie je veľa príležitostí ako vypnúť od každodenného pracovného zhonu a trochu sa zabaviť. O to je to vzácnejšie, že sily, ktoré sme v dnešnom stretnutí vynaložili sú prospešné aj pre naše telá a naše mysle. Myslím, že sme si príjemne a kvalitne zašportovali, pobavili sa a nadviazali ešte pevnejšie kamarádské vzťahy. Pevne dúfam, že táto pekná tradícia, ktorú začali naši kolegovia z EMO sa stane pravidlom. Ešte raz ďakujem, a niekedy nabudúce dovidenia.