Návštevy: 287702

Fotografie z rokov 2000 - 2005

Login:

Heslo:

Ďalší zápas: 1087 hráme: 24.04.2024   Prihláška: 30   Počet odkazov: 7899   Počet komentárov: 3436

ÚVOD

Po roku prestávky pre pandémiu koronavírusu sa nám podarilo zorganizovať „Memoriál Igora Šajtlavu“. Keďže aj túto jeseň sa predpokladá ďalšia vlna, termín 9. ročníka sme posunuli na 8.9.2021. Po dlhšom váhaní pozvanie prijali všetci minuloroční účastníci – informatici z SE (IT SE), tím bývalých pracovníkov AITEN (AITEN friends) a domáce tímy z VUJE a AKOBOJE EBO. Pre dochádzajúce tímy, hlavne IT SE sa ťažko rodila zostava a prišli s úplne zmeneným tímom. Po prvom zápase na oficiálnom zahájení turnaja, privítaní a oboznámení s organizáciou turnaja si účastníci minútou ticha uctili pamiatku kamaráta, kolegu a člena našej futbalovej partie – Igora Šajtlavu, ktorému je tento turnaj venovaný.

Na turnaji sa zúčastnené tímy domáceho Akoboje EBO a VUJE a hosťujúce tímy AITEN friends a IT SE postupne stretli každý s každým. Z časových dôvodov sa pred oficiálnym zahájením stretli domáce tímy Akoboje EBO a VUJE. Po príchode ostatných účastníkov turnaja bol Memoriál oficiálne zahájený. Turnaj opäť nemal favorita a očakávali sa vyrovnané priebehy zápasov. Boli sme zvedaví ako sa bude dariť omladeným tímom IT SE, AITEN a aj AKOBOJE, ktoré do svojich tímov zaradili „novú mladú krv“. Keďže väčšina účastníkov bolo znalých špecifických podmienok malej telocvične, poznajúci kvality súperov, prišli väčšinou dobre takticky pripravení. Tak sme zahájili športové zápolenia o putovný pohár Memoriálu Igora Šajtlavu.

ZÁVER

Zápasy sa hrali na 2×15 minút s krátkou prestávkou cez polčas. Rozlosovanie prvých zápasov bolo jasné dopredu, keďže hosťujúce tímy prichádzali neskôr, tak v prvom zápase sa opäť stretli domáce tímy AKOBOJE EBO a VUJE. Potom hosťujúce a následne vždy víťazi zápasu mali prestávku, na ďalší súboj nastupoval prehrávajúci tím. Priebehy zápasov potvrdili očakávanú vyrovnanosť. Zápasy mali vyššiu športovú úroveň aj s patričným emocionálnym nábojom, čo bolo spôsobené omladením a skvalitneným väčšiny tímov. O víťazovi rozhodol kolektívny taktický výkon AKOBOJE EBO s trpezlivým dodržiavaním „taktiky bez otvorených zadných vrátok“ doplnený o kvalitné útočné koncovky, o ktoré sa podelil širší počet útočníkov ako v minulosti. Výborným plošným menením pozícií a nátlakovou hrou sa prezentoval nový tím IT SE. Kondične náročný svižný štýl v poli a útoku dominoval nad obrannou hrou, v ktorej bol ich konkurent AKOBOJE lepší. A preto sa aj títo dvaja súperi podelili o prvé priečky s dvoma víťazstvami. Tak ako o poradí na prvých dvoch miestach, tak aj na treťom a štvrtom rozhodli vzájomné zápasy VAUJE a AITEN. VUJE sa vo vzájomnom zápase presadilo streleckou efektivitou. Zápas ovplyvnilo aj zranenie brankára AITEN.

Očakávaná vyrovnanosť sa potvrdila aj do výsledkov, keď prvé dva tímy mali rovnaký celkový počet bodov a rozhodol výsledok vzájomného zápasu, čo platilo aj o umiestnení na treťom a štvrtom mieste. Tak po zhodnotení výsledkov bol na slávnostnom vyhlásení odovzdaný putovný pohár s diplomom a najväčším šampanským prvý krát tímu AKOBOJE EBO, ktorý svoj výkon v prvých dvoch zápasoch udržiaval na vysokej taktickej úrovni a bol doplnený výborným kolektívnym výkonom a širším počtom zakončovateľov. A aj napriek zaváhaniu v poslednom zápase získal turnajové víťazstvo. Náročný behavý výkon zabezpečili druhé miesto novému tímu IT SE. Tretie miesto s jedným víťazstvom obsadilo družstvo minuloročného víťaza VUJE a na štvrtom mieste skončilo AITEN friends, ktoré sa rozbehlo až v záverečnom zápase a porazilo celkového víťaza. Cenu pre najlepšieho strelca získal po rozstrele z dvojice dvoch najúspešnejších zakončovateľov Horský, Macko nakoniec strelec AITENu – Horský.

Záverečné posedenie s občerstvením ukončilo tohtoročný memoriál, pri ktorom sme si zaspomínali na nášho kamaráta, bývalých futbalistov a aj priebeh jednotlivých zápasov. Po vyhodnotení sa prejavilo zranenie u Tomáša Doboša, následné vyšetrenia našťastie nepotvrdili vážnosť zranenia. Želáme rýchle uzdravenie a všetci účastníci prejavili spokojnosť s turnajom a tešíme sa na jubilejný 10. ročník Memoriálu Igora Šajtlavu opäť o rok.

Napísal Johny, štatisticky spracoval Vinco.