Návštevy: 287231

Fotografie z roku 2010

Login:

Heslo:

Ďalší zápas: 1086 hráme: 17.04.2024   Prihláška: 40   Počet odkazov: 7899   Počet komentárov: 3435

Narodeniny má: o 3 dni Laco

Turnaje AKOBOJE

Memoriál Igora Šajtlavu - 10. ročník

Halový futbalový turnaj

kasárne Jaslovské Bohunice, 09.11.2022

ÚVOD

Po roku sa nám podarilo zorganizovať „Memoriál Igora Šajtlavu“. Tento rok to bol jubilejný 10.ročník, na ktorom sme sa stretli 9.11.2022. Po dlhšom váhaní a snaha zostaviť družstvo na turnaj sa tradičný účastník – informatici z SE (IT SE) zo súťaže ospravedlnil a odhlásil. Tak sa tohtoročného memoriálu zúčastnili tímy bývalých pracovníkov AITEN (AITEN friends) a domáce tímy z VUJE a AKOBOJE EBO. Na oficiálnom zahájení turnaja, privítaní a oboznámení s organizáciou turnaja si účastníci minútou ticha uctili pamiatku kamaráta, kolegu a člena našej futbalovej partie – Igora Šajtlavu, ktorému je tento turnaj venovaný.

Na zahájení prebehlo losovanie zápasov turnaja. Vylosované čísla pre tímy boli: VUJE – 1, AKOBOJE – 2 a AITEN friends – 3. Na návrh zúčastnených tímov sa odohrali zápasy 1:2, 2:3, 1:3 jednopolčasovo v trvaní 20 minút a následne odvety 2:1, 3:2 a 3:1 . Takto sme sa snažili spestriť priebeh turnaja týchto troch družstiev. Turnaj opäť nemal favorita a očakávali sa vyrovnané priebehy zápasov. Boli sme zvedaví ako sa bude dariť pri obhajobe minuloročného víťazstva tímu AKOBOJE, s konsolidovanými zostavami AITEN friends a VUJE. Keďže väčšina účastníkov bolo znalých špecifických podmienok malej telocvične, poznajúci kvality súperov, prišli väčšinou dobre takticky pripravení. Tak sme zahájili športové zápolenia o putovný pohár jubilejného ročníka Memoriálu Igora Šajtlavu.

ZÁVER

Zápasy sa hrali na 20 minút s prestávkou 5 minút medzi zápasmi. Každý zápas bol bodovaný. Pri rovnosti bodov by rozhodovali body zo vzájomných zápasov, góly zo vzájomných zápasov a celkové skóre. Rozlosovanie prvého zápasu viedlo ku klasickému začiatku – opäť sa stretli domáce tímy VUJE a AKOBOJE EBO. Potom AKOBOJE s AITEN a VUJE s AITEN, následne sa hrali odvety. Pri odvetách sa vymenili hracie strany. Zápasy mali vysokú športovú úroveň aj s patričným emocionálnym nábojom, čo bolo spôsobené zohratosťou tímov. Podľa očakávania druhé zápasy boli vyrovnanejšie a schyľovalo sa aj ku prekvapeniam. O víťazovi rozhodol výborný vstup a prvé kolo VUJE, útočná sila s trpezlivým dodržiavaním „taktiky bez otvorených zadných vrátok“ slávila úspech. Rozdieloví hráči sa prejavili nielen v podpore útoku a zakončení ale aj hre dozadu a celoplošnom bránení. Vyrovnané kvalitné výkony s gradáciou ku koncu a spoľahlivé výkony obrany na čele s brankárom zabezpečili tímu AITEN friends druhé miesto. V druhej polovici turnaja im chýbalo trochu viac šťastia pri zakončení k zdramatizovaniu turnaja. Tím AKOBOJE nezačal dobre a doplatil na nevyvážené striedania a nesústredenie v obrane. Druhé zápasy priniesli obrat do ich hry. V odvetných zápasoch sa prejavila kvalita lavičky, zodpovednosť pri bránení a dodržiavaní taktiky. Lepšiemu výsledku chýbali rozhodujúce góly, keďže strelci neboli 100% fyzicky fit.

Očakávaná vyrovnanosť sa potvrdila do výsledkov až v druhej polovici, keď odvety končili tesnými výsledkami po úplne vyrovnaných priebehoch. Prvé kolo a pohodový vstup do turnaja pre VUJE a kvalitná organizovaná hra AITEN znamenala, že tieto dva tímy sa podelili o prvé miesta na turnaji. Tak po zhodnotení výsledkov bol na slávnostnom vyhlásení odovzdaný putovný pohár s diplomom a najväčším šampanským po ročnej prestávke opäť tímu VUJE, ktorý sa spoliehal na údernú streleckú silu a vysokú taktickú úroveň v poli a obrane. Náročný taktický výkon s istou obranou a dôrazným útokom zabezpečili druhé miesto tímu AITEN friends. Tretie miesto po vyrovnaných zápasoch, hlavne v druhej časti obsadilo družstvo minuloročného víťaza AKOBOJE EBO. Cenu pre najlepšieho strelca získal najúspešnejší zakončovateľ Tomáš Szabo za 7 strelených gólov.

Záverečné posedenie s občerstvením ukončilo tohtoročný memoriál, pri ktorom sme si zaspomínali na nášho kamaráta, bývalých futbalistov a aj priebeh jednotlivých zápasov. Úspech malo sponzorské čapované pivo. Všetci účastníci prejavili spokojnosť s turnajom a spolu sa tešíme sa na ďalší ročník Memoriálu Igora Šajtlavu opäť o rok.