Návštevy: 286470

Fotografie z rokov 2009 - 2010

Login:

Heslo:

Ďalší zápas: 1084 hráme: 03.04.2024   Prihláška: 00   Počet odkazov: 7899   Počet komentárov: 3432

ÚVOD

Po roku sa nám opäť podarilo zorganizovať „Memoriál Igora Šajtlavu“. Dňa 2.11.2016 sa uskutočnil jeho V. ročník. Po dlhšom váhaní pozvanie prijali všetci minuloroční účastníci – informatici z SE (IT SE), tím bývalých pracovníkov AITEN (AITEN friends) a domáce tímy z VUJE a AKOBOJE EBO. Pre dochádzajúce tímy, hlavne IT SE sa ťažko rodila zostava. Po prvom zápase na oficiálnom zahájení turnaja, privítaní a oboznámení s organizáciou turnaja si účastníci, ako býva zvykom, minútou ticha uctili pamiatku kamaráta, kolegu a člena našej futbalovej partie – Igora Šajtlavu.

Na turnaji sa zúčastnené tímy domáceho Akoboje EBO a VUJE a hosťujúce tímy AITEN friends a IT SE postupne stretli každý s každým. Z časových dôvodov sa pred oficiálnym zahájením stretli domáce tímy Akoboje EBO a VUJE. Po príchode ostatných účastníkov turnaja bol Memoriál oficiálne zahájený. Turnaj opäť nemal jasného favorita a očakávali sa vyrovnané priebehy zápasov. Boli sme zvedaví ako sa bude dariť omladenému tímu VUJE, ako príde na obhajobu pripravený tím AITEN friends a ako sa po strate víťaznej šnúry predstaví IT SE. Keďže už všetci účastníci boli znalí špecifických podmienok malej telocvične, poznajúci kvality súperov, prišli väčšinou dobre takticky pripravení. Tak sme zahájili športové zápolenia o putovný pohár Memoriálu Igora Šajtlavu.

Pozrite si fotografie a video z turnaja.

ZÁVER

Zápasy sa hrali na 2×15 minút s krátkou prestávkou cez polčas. Rozlosovanie prvých zápasov bolo jasné dopredu, keďže hosťujúce tímy prichádzali neskôr, tak v prvom zápase sa opäť stretli domáce tímy AKOBOJE EBO a VUJE. Potom hosťujúce a následne vždy víťazi zápasu mali prestávku, na ďalší súboj nastupoval prehrávajúci tím. Priebehy zápasov, aj keď výsledky o tom celkom nenasvedčujú, potvrdili očakávanú vyrovnanosť. Zápasy mali dobrú športovú úroveň s patričným emocionálnym nábojom. Väčšinou o víťazoch rozhodli kolektívne taktické výkony jednotlivých tímov a trpezlivé dodržiavanie „taktiky bez otvorených zadných vrátok“. Aj keď v konečnom dôsledku zápasy rozhodli strelecky disponovaní hráči – Doležaj, Babic a na konci turnaja aj Vojčík. Vyrovnanosť – rovnako ako aj minulý rok, sa potvrdila aj do výsledkov, keď prvé dva tímy mali rovnaký celkový počet bodov a rozhodol výsledok vzájomného zápasu, čo platilo aj o umiestnení na treťom a štvrtom mieste. Tak po zhodnotení výsledkov bol na slávnostnom vyhlásení odovzdaný putovný pohár s diplomom a najväčším šampanským prvý krát tímu VUJE, ktorý svoj výkon v prvých dvoch zápasoch udržiaval na vysokej taktickej úrovni a bol doplnený výborným individuálnym výkonom Babica. A aj napriek zaváhaniu v poslednom zápase získal turnajové víťazstvo. Stupňujúci výkon so zlepšujúcou sa útočnou hrou zabezpečili druhé miesto domácemu AKOBOJE EBO. Tretie miesto s jedným víťazstvom obsadilo družstvo minuloročného víťaza AITEN friends a na štvrtom mieste skončilo IT SE, ktoré sa rozbehlo až v záverečnom zápase a našlo vhodného kandidáta na brankára. Cenu pre najlepšieho strelca získal s veľkým prehľadom hrajúci Doležaj (AKOBOJE EBO) za osem gólov.

Záverečné posedenie s občerstvením ukončilo tohtoročný memoriál, pri ktorom sme si zaspomínali na nášho kamaráta, bývalých futbalistov a aj priebeh jednotlivých zápasov. Ku kontroverzným otázkam bolo jednoznačné stanovisko, že pri rovnosti bodov rozhoduje vzájomný zápas, čo býva štandardom a bolo to oznámené v úvode, taktiež čas zahájenia platí pre všetkých zúčastnených. Účastníci prejavili spokojnosť s turnajom a všetci sa tešíme na stretnutie opäť o rok.

Napísal Johny, štatisticky spracoval Vinco.