Návštevy: 288655

Fotografie z rokov 2005 - 2009

Login:

Heslo:

Ďalší zápas: 1088 hráme: 08.05.2024   Prihláška: 40   Počet odkazov: 7900   Počet komentárov: 3437

Narodeniny má: dnes Luhovy

Turnaje AKOBOJE

AKOBOJE EBO a AKOBOJE EMO

Halový futbalový turnaj

kasárne Jaslovské Bohunice, 18.05.2006

ÚVOD

Vitajte milí športoví a zvlášť futbaloví priatelia. Mojou úlohou je informovať Vás pár vetami o tomto tradičnom turnaji medzi spriatelenými spoločenstvami ochrany dvoch atómových elektrárni EMO a EBO.

Naše futbalové zápolenia majú relatívne dlhú tradíciu. Je to v poradí už štvrté stretnutie od roku 2002. Na úvod chcem ešte pripomenúť zainteresovaným, že toto príjemné stretnutie sa rodilo veľmi ťažko a dlho. Vlastne to je odpoveď na pozvanie z roku 2004, kedy prebehol v Leviciach futbalový zápas, ako pokračovanie tradície. O tom, ako sa ťažko rodil príbeh tohto stretnutia by Vám najlepšie vedeli porozprávať naši mochoveckí kolegovia.

Už pred začatím samotných zápasov bol dohodnutý obidvoma stranami systém a pravidlá hry. Zápasy sa odohrali spôsobom každý s každým s tým, že v poradí prvý zápas odohrajú medzi sebou družstvá EBO a druhý zápas potom odohrá porazený s družstvom EMO.

Po ukončení futbalových zápolení sa uskutočnilo tradičné občerstvenie prelínajúce sa výmenou skúseností a rozprávaním všakovakých príbehov zo zamestnania i osobného života.

Dúfajme, že tradícia s tak hlbokými koreňmi bude ďalej pokračovať. Verím, že toto stretnutie naplnilo všetkých aktérov novou pozitívnou energiou a, že spomienky zostanú hlboko vryté v našich mysliach.

Ďakujem všetkým zúčastneným, že si našli trochu času v tomto uponáhľanom svete a prišli sa kultúrne a športovo vyžiť.

Pozrite si fotografie z tohoto turnaja.

A teraz mi dovoľte predložiť Vám fakta štatistické.

Priebeh zápasu č. 1: AKOBOJE EBO A : AKOBOJE EBO B

Zápas bol z kategórie bratrovražedných. V prvom polčase sa hralo na obidvoch stranách pozorne, vela gólov nepadlo. S jednogólovým náskokom išli do šatne favoriti zápasu. V druhom polčase to „dvojka“ poriadne roztočila a nasúkala súperovi dva góly za sebou. Skóre 0:3 je v takomto tempe priam nedosiahnuteľné. Avšak „jednotka“ to v polovici druhého polčasu roztočila a do konca zápasu dokázala zvrátiť nepriaznivé skóre a dotiahnúť zápolenie do úspešnej remízy.

Priebeh zápasu č. 2: AKOBOJE EBO A : AKOBOJE EMO

Domáca „jednotka“ nastúpila na tento zápas ešte unavená. To však nieje ospravedlnenie. Zápas bol presnou gólovou kópiou prvého. V prvom polčase chudobno na góly. Vrece s presnými zásahmi sa rozthlo až v druhom polčase. Šťastie viac prialo hosťom. Domáci nedokázali využiť ani dobre známe prostredie, a využívať odrazy od stien. V úvode druhého dejstva síce dokázali vyrovnať, ale potom sa na dlho strelecky odmlčali. Opraty zápasu pevne schytily hostia. Podarilo sa im dva krát skórovať. Domaci až v závere korigovali nepriaznivý výsledok. V tomto zápase zaslúžene vyhrali hostia nad trocha unaveným domácim družstvom.

Priebeh zápasu č. 3: AKOBOJE EBO B : AKOBOJE EMO

Na priebeh zápasu sa aj u tohto zápolenie podpísala únava, tentoraz hostí. To nie je však ospravedlnenie. Už od úvodu prvého polčasu bolo jasné, kto bude pánom hry. Domáca „dvojka“ dobre kombinovala v útoku a v obrane bola pozorná. Do polčasu dokázali domáci štyri krát skórovať, na čo hostia odpovedali iba jedným presným zásahom. V druhom polčase sa strelecký rozdiel iba prehĺbil. Hostia sa už nedokázali účinne brániť a útočili iba sporadicky. Ich snaženie bolo neefektívne. Domáci v závere iba dohrávali, udržiavali súpera na dištanc. Gól vo svojej sieti oplatili tromi a bolo po zápase. Právom sa stali víťazom nielen tohto zápasu, ale aj celého turnaja.