Návštevy: 287935

Fotografie z rokov 2005 - 2009

Login:

Heslo:

Ďalší zápas: 1088 hráme: 01.05.2024   Prihláška: 00   Počet odkazov: 7899   Počet komentárov: 3437

ÚVOD

Opäť po roku sme sa 14.11.2018 stretli na 7. ročníku futbalového turnaja – „Memoriál Igora Šajtlavu“. Pozvanie prijali všetci minuloroční účastníci – informatici z SE (IT SE), tím bývalých pracovníkov AITEN (AITEN friends) a domáce tímy z VUJE a AKOBOJE EBO. Po zrýchlenom prestupovom konaní prešiel z tímu AITEN friends do tímu VUJE T. Doboš čím sa vyrovnali počty účastníkov na 6, jedine predpokladané bohatá zostava IT SE sa scvrkla na 5 hráčov. Aj tak je obdivuhodné, že si klasický účastníci opäť našli čas na toto športové stretnutie, ktorým si pripomíname nášho kamaráta a člena domácej futbalovej partie – Igora Šajtlavu. Po prvom zápase na oficiálnom zahájení turnaja, privítaní si účastníci, ako býva zvykom, minútou ticha uctili jeho pamiatku.

Na turnaji sa zúčastnené tímy postupne stretli každý s každým. Z časových dôvodov sa pred oficiálnym zahájením stretli domáce tímy AKOBOJE EBO a VUJE. Po príchode ostatných účastníkov turnaja bol Memoriál oficiálne zahájený. Turnaj opäť nemal jasného favorita a očakávali sa vyrovnané priebehy zápasov. Všetci prišli ako favoriti – omladený tím AKOBOJE, obhajcovia víťazstva z posledných dvoch ročníkov – tím VUJE, stabilizovaný tím AITEN friends s posilou a nabudený tím IT SE. Takže každý mohol prekvapiť, či už pozitívne alebo negatívne. Tak sme zahájili športové zápolenia o putovný pohár Memoriálu Igora Šajtlavu.

Pozrite si fotografie a video z turnaja.

ZÁVER

Zápasy sa hrali na 2×15 minút s krátkou prestávkou cez polčas. Rozlosovanie prvých zápasov bolo jasné dopredu, keďže hosťujúce tímy prichádzali neskôr, tak v prvom zápase sa opäť stretli domáce tímy AKOBOJE EBO a VUJE. Potom hosťujúce a následne vždy víťazi zápasu mali prestávku, na ďalší súboj nastupoval prehrávajúci tím. Zápasy mali dobrú športovú úroveň s patričným emocionálnym nábojom. Dôležitým sa nakoniec stal hneď prvý zápas, kde medzi domácimi tímami lepšie začali hráči AKOBOJE, ktorí pôsobili zohratejšie a nepúšťali VUJE do zakončenia. Ale náskok sa im nepodarilo udržať a zápas skončil spravodlivou remízou. V ďalších zápasoch aj keď opticky vyrovnaných sa rodili nebývalé vysoké gólové rozdiely, keďže mohlo rozhodovať aj celkové skóre. Strelecky sa rovnako ako v minulom ročníku presadili hráči – Babic, Szabo, Doležaj. Rovnakých strelcov by určite privítali aj tímy AITEN a IT SE, kde strelecká efektivita nedosiahla kvality ich plošnej hry. Avšak tento rok o úspechu svojich tímov rozhodli aj výkony brankárov, respektíve zadných hráčov. Takže po úvodnej remíze domácich mužstiev o víťazstve na turnaji rozhodla vyššia útočná efektivita a dobrá obrana VUJE.

Tak po zhodnotení výsledkov bol na slávnostnom vyhlásení odovzdaný putovný pohár s diplomom a najväčším šampanským znovu tímu VUJE, ktorý za tretie prvenstvo v rade získal putovný pohár na trvalo. Aj napriek ťažšiemu rozbehu do turnaja mu patrí turnajové víťazstvo. Stabilné kvalitné výkony zabezpečili druhé miesto AKOBOJE len o skóre za víťazom. Omladené družstvo má potenciál v budúcnosti víťaziť na turnaji. Tretie miesto obsadilo družstvo AITEN friends, opäť s dobrou obranou, ktorému však chýbal efektívnejší zakončovateľ. Tento ročník skončilo na štvrtom mieste družstvo IT SE, ktoré predvádzalo v poli vyrovnané výkony so súpermi, aj sa dostávalo do prečíslení, ale opäť chýbal zakončovateľ a aj šiesty hráč na striedania. Ocenení boli najlepší strelec Babic a najlepší brankár Dobrovodský – obaja z VUJE.

Záverečné posedenie s občerstvením ukončilo tohtoročný memoriál, pri ktorom sme si zaspomínali na nášho kamaráta, bývalých futbalistov a aj priebeh jednotlivých zápasov. Poďakovanie patrí organizátorom a všetkým zúčastneným futbalistom, že sme si takto pripomenuli Igorovu pamiatku. Tešíme na stretnutie opäť o rok.

Napísal Johny, štatisticky spracoval Vinco.